8 Mayıs 2009 Cuma

Erguvan Rengi, Erguvan Vakti!

Bahar geldi de geçiyor! Ve işte erguvanlar açtı:) Bu muhteşem renkli çiçekler dallarda o kadar güzel görünüyor ki.. Pembe çiçekler desem doğru olmayacak. Bu çiçekler pembe değil, mor değil, kırmızı değil. Erguvan rengi! Erguvana has bir renk. Çok canlı, çok güzel. Keşke her yer erguvanlarla dolu olsa, diyorum.

Bizim evin yakınlarında da, okulun yakınlarında da erguvan görmek pek mümkün değil. Biz de geçen gün okul çıkışında erguvanları görüntülemek ve güzel havayı değerlendirip biraz yürüyüş yapmak için Fethi Paşa Korusu'na gittik.

Korunun derinliklerinde dolaşırken yerlere dökülmüş, üzerlerine hiç basılmamış, taptaze erguvan yaprakları gördük. Gerçekten büyüleyiciydi..

Bir sürü fotoğraf çektim. Yazıdaki ve albümdeki tüm fotoğraflar bana ait. Aslında en çok istediğim boğaz manzarasıyla erguvanları birlikte görüntülemekti. Bir yerde bu isteğime yaklaştım ama hayalimdeki kadar çok erguvan yoktu manzarada.

Hem bu yüzden, hem de erguvanlarla ilgili yazılarda sık sık vurgulandığı için bir boğaz - erguvan turu yapmayı çok istiyorum. Eğer yaparsam orada çektiğim fotoğrafları da sizinle paylaşacağım.
Ayrıca erguvanları görüntüleyebilmek için son bir hafta kaldı! Bu fırsatı kaçırmayın derim:)

(Diğer fotoğraflar için Erguvan Albümüme bakın.)

Hiç yorum yok: