15 Nisan 2009 Çarşamba

İstanbul'da Lale Mevsimi!!

Bahar geldi! Ve baharın gelmesiyle birlikte İstanbul'da lale mevsimi açıldı. Her yer rengarenk lalelerle dolu. Benim okulum Çamlıca'ya yakın olduğu için geçen gün okul çıkışı makinemizi de kaptık Çamlıca Tepesi'ne çıktık. O yüzden bu fotoğrafların hepsi Çamlıca'dan, ama İstanbul'un diğer yerlerinde de lalelere rastlamak mümkün..
Biz gittiğimiz gün hava çok güzeldi, bayağı şanslıydık yani. Bizden başka bir sürü kişi ellerinde fotoğraf makineleriyle laleleri çekiyordu. Özellikle profosyonel makineleriyle laleden laleye dolaşan insanlara çok imrendim açıkçası:)
Bir de lalelerin yanında uzanan bir kedi vardı ki onu o haldeyken çekmeyi çok istemiştim. Daha yakından çekmek için yavaşça yaklaşırken peşimden bağıra çağıra gelen bir çocuk yüzünden kedicik birden kalktı ve yavaş yavaş oradan uzaklaştı. Bu yüzden onu ancak yürürken çekebildim. Rahatını bozduğumuz için bize kızmış olmalı:)
Gerçekten çok çeşitli renklerde lalelerle doluydu tepe. Benim çok hoşuma gitti. Lale mevsimi geçmeden sizin de gitmenizi tavsiye ederim..

Posted by Picasa