Gezzginn
Tıkla

15 Ağustos 2009 Cumartesi

İstanbul'da Baklava Keyfi

İstanbul'da güzel bir baklava yemek istiyorsanız gitmeniz gereken yer kime sorsanız Karaköy Güllüoğlu olacaktır. İstanbul'un pek çok yerinde Güllüoğlu şubelerine rastlamak mümkün, fakat Karaköy Güllüoğlu bir tane ve diğer Güllüoğlu şubelerinden bağımsız:)
Zaten dükkanın önündeki "Karaköy'den başka yerde şubemiz yoktur." yazılı tabela ve broşürlerde de görebileceğiniz yazılar bunu hatırlamanız için vurguluyor.
1949'dan bu yana aynı yerde hizmet veren Güllüoğlu gecenin geç saatlerinde bile müşterilerle dolu. Yalnız baklavaya o kadar çok rağbet var ki çok geç bir saatte giderseniz bütün baklavaların tükendiği haberiyle sarsılabilir ve baklava ziyafetinizi bir başka sefere bırakmak zorunda kalabilirsiniz:)
Biz en son gittiğimizde son baklavaları aldık ve bizden sonra gelen bir grup baklavaseverin hüsranına tanık olduk. Yaz günlerinde baklavanın üzerine dondurma da çok güzel gidiyor.
Şimdi bahsederken bile canım çekti açıkçası. Gerçekten çok lezzetli. Ayrıca dükkanın dekorasyonu da çok hoş. Uzun lafın kısası benim de sizin de canımız baklava çekmişken gelin Karaköy Güllüoğlu'nu en yakın zamanda ziyaret edelim:) Şimdiden afiyet olsun..

1 yorum:

Bir Anne dedi ki...

Muhtesem gorunuyorlar, Gulluoglu'nun ustune gercekten yok. Olsa da yesek:(